Londyńskie japandi w Hampstead

Mnóstwo drewna, ciepłych, kremowych odcieni i światła. Taki jest projekt willi w Londynie w prestiżowej dzielnicy Hampstead, który ochrzciliśmy nazwą Londyńskie Japandi. Wnętrza obszernego salonu i kuchni z jadalnią zaprojektowane zostały w duchu skandynawsko-japońskiego minimalizmu.

Wizualizacje kuchni

Wizualizacje jadalnie

Wizualizacje strefy wypoczynkowej

Nasza klientka marzyła o wnętrzu, które byłoby eleganckie, podkreślało charakter staroangielskiej zabudowy, ale jednocześnie nie było sztampowe i nudne. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na styl japandi. Dominują tu ciepłe, jasne kolory na ścianach i podłogach oraz odważne i ciekawe kolory na meblach tapicerowanych.

Salon jest jasny, kremowy i ciepły. Jest idealnym miejscem zarówno na leniwe niedzielne popołudnia, jak i spotkania w większym gronie. Sporych rozmiarów pomieszczenie podzieliliśmy na 3 strefy. Pierwsza, widoczna powyżej, to strefa czytelniana, która pozwala zrelaksować się przy kominku. Dwie łukowe biblioteczki zaaranżowaliśmy tak, aby otulały kominek i sprawiały wraz z nim wrażenie jednej, harmonijnej całości. Nieregularny, miękki dywan i drzewo oliwkowe dopełniają przytulny klimat strefy.

Poza strefą czytelnianą salon ma jeszcze dwie wydzielone optycznie przestrzenie. Druga z trzech części- część wypoczynkowa – ma bardzo dużo miejsc do siedzenia, a w ciepłe dni może otwierać się na ogród za pomocą podwójnych drzwi tarasowych. Znajduje się również tutaj eleganckie pianino, które również nada się świetnie podczas spotkań z przyjaciółmi czy rodziną. Trzecia, w głębi, to przestrzeń do oglądania filmów. Mamy tu nie tylko telewizor, ale również pomysłowo schowany w indywidualnie zaprojektowanej komodzie TV projektor z ekranem dla efektu kina w domu.

Kolejnym zaprojektowanym przez nas pomieszczeniem jest jadalnia– również podzielona na 3 strefy funkcjonalne. Powyższe wizualizacje przedstawiają aneks kuchenny. Dominuje w nim drewno oraz blacha Corten, czyli celowo zardzewiały metal. Na ścianie nad blatem znajdują się heksagonalne płytki z blachy kortenowskiej. Dzięki zastosowaniu takiego materiału, od którego odbija się światło, kuchnia jest lepiej doświetlona mimo lokalizacji z dala od okien.

Kolejną ze stref jest jadalnia. Zaprojektowany stół nawiązuje okrągłymi kształtami do łukowego otworu drzwiowego czy zestawu krzeseł. Dodatkowo szafa ma zaokrąglone naroże, aby zapewnić mniej agresywne zakończenie mebla. W tej strefie również króluje drewno, a odważny, kolorowy dywan wprowadza ciekawy kontrast i ożywia wnętrze. Ostatnia jest strefa śniadaniowa. Miejsce idealne na wspólne zjedzenie pierwszego posiłku ze względu na dużą ilość okien i wygodny, okrągły stół. Świetnie sprawdzi się też na wieczorne rodzinne posiedzenia przy planszówkach.

[/read]

Klient: Osoba prywatna

Funkcja: Wnętrza mieszkalne

Powierzchnia: 126,47 m²

Lokalizacja: dzielnica Hampstead, Londyn

Rok realizacji: 2023

, , ,